De Haiku-collectie is geselecteerd voor de tentoonstelling ‘Marcel Wanders: Pinned Up’ in het Stedelijk Museum in Amsterdam. Deze designtentoonstelling toont ontwerpen uit het hele oeuvre van deze internationaal vermaarde Nederlandse designer.
De opstelling uit de Haiku-serie bestaat uit een planchet van wengéhout met een wit keramieken zeepschaal, een chromen handdoekhouder en een planchet van wengéhout met twee wit keramieken vazen. De designer liet zich voor de Haiku badkameraccessoirecollectie inspireren door de gelijknamige Japanse dichtvorm. Er is gebruik gemaakt van materialen, zoals hoogglans chroom, wit keramiek en donker wengéhout.
Marcel Wanders wordt beschouwd als een van de meest toonaangevende designers van dit moment. In 1996 brak hij internationaal door met de Knotted Chair. Meer dan vierhonderd objecten staan in de monumentale ondergrondse ruimte in de nieuwe vleugel van het Stedelijk Museum.
Meer informatie over Geesa op www.geesa.nl.